Kyselina hyalurónová pre kĺby a pleť - Zdravie bez liekov
Language
Blog - detail

Kyselina hyalurónová pre kĺby a pleť

09.02.2021 14:38
napísal admin
(počet komentárov: 0)
Ako dbať o kĺby, pleť a oči

Telo si vyrába kyselinu hyalurónovú (ďalej len HA) samo. Starnutím sa však táto schopnosť spomaľuje a podiel kyseliny HA sa v tele znižuje. Okolo 40-teho roku života si telo dokáže vytvoriť len cca 40% a v 60-tom roku života už len 10% kyseliny HA.

Najlepším darčekom pri oslavách 60-tky preto nie je fľaša drahého koňaku, ale fľaša B-luronu.

B-luron sa vyrába patentovanou technológiou, pri ktorej sa kyselina hyalurónová (HA) dostáva cez tenké črevo  do celého organizmu.

Dve fľaše B-luronu, s celkovým objemom 1 liter, majú taký obsah kyseliny HA, ako je v  540 injekciách, ktoré Vám napríklad ortopéd, pri problémoch s kolenom, vpichuje priamo do kĺbu.

Výhodou tohto prípravku je, že po 5-tich týždňoch užívania sa organizmus "prebudí" a začne vo zvýšenej miere vyrábať vlastnú kyselinu HA vo väčšom množstve. A tak sa vrátite o pár rokov dozadu, kedy ste ešte nepociťovali deficit kyseliny HA.

Ďalší graf ukazuje na príklade kĺbu, ako sa postupne mení pri užívaní B-luronu stav kyseliny HA v organizme človeka. Úbytok tejto kyseliny nastáva však aj v koži, očiach atď.Modrá farba v prvom týždni užívania B-luronu ukazuje množstvo pôvodnej zriedenej  kyseliny hyalurónovej v kĺbe.

V druhom týždni sa už do kĺbu dostáva aj kyselina HA z B-luronu (žltá farba) a začína sa tým vyplavovať voda a zvyšovať koncentrácia pôvodnej kyseliny v kĺbe.

V treťom týždni B-luron spôsobí, že telo si začne vyrábať už aj vlastnú kyselinu (zelená farba). V piatom týždni síce končí užívanie B-luronu, ale telo už samo vyrába zvýšene množstvo kyseliny HA.

Táto schopnosť trvá v organizme cca 6 až 12 mesiacov. Závisí to od rôznych faktorov. Na základe mojich už niekoľko ročných skúseností viem, že túto schopnosť ovplyvňuje najviac pohyb. Teda čím viac sa hýbete, tým dlhšie táto schopnosť vyrábať vlastnú HA pretrváva.

Ak začnete s užívaním B-luronu neskoro, teda keď už budete mať vyšší stupeň artrózy, budete musieť vybrať viac dávok B-luronu. Pri IV. stupni artrózy Vám pomôže však už iba výmena kĺbu. Kyselina HA ale pomáha rýchlejšiemu hojeniu rán (pooperačných), obmedzuje alebo redukuje vznik jaziev. Je preto aj v takom prípade lepšie, ak máte pred prípadnou operáciou vyšší podiel kyseliny HA v svojom tele. 

 

Ešte pár zaujímavých informácií o kyseline hyalurónovej.

V našom tele je jej cca 12 až 15 g. Z toho vyše polovica sa nachádza v našej koži. Kyselina viaže na seba veľké množstvo vody. Jeden ml kyseliny HA viaže na seba až 1000 ml vody. Preto koža staršieho človeka postupne ochabuje a vytvárajú sa na nej vrásky. Starší človek postupne pije menej vody. Voda sa v ňom kvôli znižovaniu kyseliny HA neudrží a tak postupne viac a viac vysychá.

Ale úbytok kyseliny HA (teda starnutie) sa deje nielen na koži, ale aj v celom našom organizme. Na koži je to však najviac viditeľné, preto súčasný kozmetický priemysel uvádza na trh množstvo produktov s obsahom kyseliny HA.

Máte na výber z radov krémov, gélov, ampuliek, sér, kapsúl a injekčných procedúr. Väčšina ľudí nepozná účinky B-luronu a týmito kozmetickými prípravkami si síce vylepšia na určitý čas svoj vzhľad, ale ostatné nedostatky spôsobené úbytkom kyseliny HA v organizme si týmto spôsobom neodstránia.

 

B-luron dodáva kyselinu hyalurónovú do celého organizmu, nie len do kože !

Kyselina HA je súčasťou takzvanej synoviálnej tekutiny. Táto tvorí povlak všetkých našich 143 kĺbov. V tejto tekutine pôsobí kyselina HA ako tlmič nárazov. Zároveň znižuje trenie a chráni kĺby pred opotrebovaním. Vďaka tomu môžu kĺby pri pohybe kĺzať a nedrú sa o seba. Pohyb je preto plynulý a bezbolestný.

   

Kyselina HA sa nachádza aj v kĺbovej chrupavke, ktorá je pevným spojením dvoch kostí. Vlákno kyseliny HA predstavuje základ chrupavky a spolu s kolagénom jej dodáva pevnosť, pružnosť a klzkosť a pôsobí tiež proti odumieraniu buniek chrupavky. V reumatológii kyselina HA pomáha zlepšovať kvalitu chrupavky a tým napomáha k lepšej hybnosti, predchádza zápalom a bráni opotrebovaniu chrupavky.

 

99 % očného sklovca tvorí tiež kyselina HA. Táto pôsobí v oku aj ako tlmič a pomáha tomuto orgánu prijímať živiny. Nebyť kyseliny HA, bolo by oko len tvrdou a krehkou guľou. Vďaka obsahu kyseliny HA v sklovci je oko na povrchu dostatočne vlhké a chránené pred mechanickým poškodením.

Pri nedostatku kyseliny HA v oku sa sklovec zmršťuje a ťahá za sebou aj sietnicu. Tá sa začína z okrajov postupne odlupovať až sa celkom odtrhne. Prvým príznakom odlupovania sú biele záblesky pri zatváraní oka. Zároveň sa často pri tomto jave zhoršujú aj dioptrie. Ohnisko oka sa totiž posúva viac dozadu.

Sú známe prípady, keď po užívaní B-luronu sa sklovec naspäť zväčšil, biele záblesky zmizli a sietnica sa prestala odlupovať. Rovnako tak, že sa zmenšili aj dioptrie.

Nedostatkom kyseliny HA nastáva tiež rozšírený syndróm suchého oka. Preto kvapky na tento syndróm obsahujú hlavne kyselinu HA.

 

B-luron jednoducho povedané spomaľuje starnutie pomocou kyseliny HA.  Preto by sme mali dbať o čo najdlhšie udržanie tejto látky v optimálnom množstve v svojom tele, aby sme predišli možným komplikáciám, ktoré nastávajú jej nedostatkom.

 

Kyselina hyalurónová je aj prirodzenou súčasťou slizníc.

V dýchacích cestách kyselina HA udržiava vlhké prostredie, znižuje opuch a zmierňuje zápal. Takisto urýchľuje hojenie poškodenej sliznice.

Ak chodíte v súčasnosti často na antigénové testovanie, môžete mať časom poškodenú nosnú sliznicu! Pomôže Vám roztok morskej vody s kyselinou HA v spreji, ktorý sa používa na nosové či ušné výplachy.

Hlasivky, čiže svaly hrtana, majú tiež u zdravých ľudí vysoký obsah kyseliny HA. Jej dostatok v tele preto ocenia aj ľudia s povolaním namáhajúcim hlasivky, ako sú učitelia, speváci, moderátori a pod.

 

B-luron teda nie je určený len športovcom a ľuďom trpiacim prvotnými štádiami osteoporózy!

Každý z nás sa denno-denne pohybuje, každý z nás si chce udržať zdravé kĺby, zdravý zrak, či celkovo mladý vzhľad a vitalitu. Preto ho preventívne môžu začať užívať už mladí ľudia vo veku od 30 rokov. Aj keď pri mladých ľuďoch bez vyššie spomínaných ťažkostí sa možno bude zdať, že jeho užívanie nemá pre nich význam. No všetko sa prejaví v neskoršom veku, keď uvidia svojich rovesníkov s pribúdajúcimi problémami a bolesťami.

 

Pre ľudí vo veku nad 50 rokov by sa mal B-luron stať už neodmysliteľnou súčasťou ich života, minimálne 1-krát ročne. Budete sa môcť bez väčších problémov venovať pohybu, záhradke, či vnúčatám. Bez bolesti, bez injekcií a bez vedľajších účinkov chemických liekov predpísaných lekármi.

Investovať do zdravia sa oplatí. Najmä preventívne a v dnešnej dobe.

Vaša Dušana :)

  

Od roku 2008 som členom medzinárodného Coral Clubu, ktorý sa špecializuje na zdravý životný štýl. Pomocou mnou odskúšaných prírodných biologicky aktívnych výživových doplnkov a mnohých skúseností a vedomostí o prírodných
a alternatívnych metódach, naučím aj Vás, ako sa účinne
a jednoducho postaráte o zdravie seba a svojich blízkych.

Autorka e-booku Všetko, čo ste možno o vode nevedeli, alebo aká voda je vhodná na pitie
a e-booku 4+2 kroky ku zdraviu bez liekov.

 

 

[V článku sú použité informácie ruských lekárov o skúsenostiach s používaním produktu B-luron, od roku 2013. Sú určené členom Coral Clubu.]

Späť

Nemáte žiaden produkt vo Vašom košíku.