Dôležitosť vitamínu D - Zdravie bez liekov
Language
Blog - detail

Dôležitosť vitamínu D

03.06.2020 15:30
napísal admin
(počet komentárov: 0)
Prečo treba dopĺňať vitamín D.

Viete, že vitamíny skupiny D zohrávajú dôležitú úlohu nielen v našom detstve, ale aj neskôr v dospelosti?

Vďaka vitamínu D sa uskutočňujú procesy ako napríklad:

vstrebávanie vápnika a horčíka, čo pomáha udržiavať silné zuby a kosti po celý život

 nepretržitý vývoj a rast buniek, tento proces znižuje riziko vzniku rakoviny, podporuje črevné zdravie a je zodpovedný za dobrý stav pokožky

 posilnenie základných funkcií imunitného systému

 nedostatok vitamínu D zhoršuje depresívne stavy

 nedostatok vitamínu D u žien je spojený s rozvojom rakoviny prsníka a neplodnosti

 zlá chuť do jedla, zlý stav pokožky, vlasov, nechtov, vačky pod očami, bledosť pokožky - to všetko je prejavom nedostatku vitamínu D

 

Získať vitamín D3 z potravy je zložité. Jeho zdrojom je vaječný žĺtok, olej z tresčej pečene, úhor, atlantický sleď, losos, huby. Vitamín D3 sa nenachádza v ovocí a zelenine, preto sa všetkým zdravým ľuďom odporúča užívať vitamín D3 vo forme výživových doplnkov nielen v zime, ale aj v letných mesiacoch!

 

 

Podľa najnovšieho výskumu sa liposomálne formy vitamínu D považujú za najúčinnejšie. Liposomálny vitamín D3 z Coral Clubu má oproti iným formám vitamínu D omnoho vyššiu vstrebateľnosť. Nemusí sa podávať s jedlom, alebo miešať do jogurtu. Ide totiž o špeciálnu technológiu, kedy sa molekuly vitamínu D3 „zabalia“ do molekuly tuku. Takýto vitamín D3 sa dostane bez straty do tenkého čreva, kde sa najprv vstrebe tuk a následne vitamín D3 v ňom zabalený. Vďaka tomu sa dokáže zaistiť oproti iným formám vitamínu D niekoľkonásobne vyššia hladina D3 v krvi.

Liposomálny vitamíno D3 sa dodáva vo fľaštičke s objemom 60ml. Súčasťou balenia je aj dávkovacia pipeta.  Značka 0,5ml odpovedá 400 IU. To je bežná denná dávka na doplnenie vitamínu D3 do organizmu, ak máte jeho hodnotu v svojom tele v rozmedzí 30 ng/ml - 75ng/l.

Značka 1ml odpovedá 800 IU. Ak máte nameranú hodnotu u lekára pod 20ng/l, odporúča sa denne užívať aspoň tri mesiace až 2000 IU.

 

Ponúkam Vám aj zaujímavé krátke videá o vitamíne D, kde sa dozviete ďalšie doplňujúce informácie o jeho dávkovaní, chybách pri dávkovaní, ako sa prejavuje jeho deficit  a podobne:

 

1. Prezentácia o liposomálnom vitamíne D3 z Coral Clubu >> (SK)

 

2. Krátke video kde je veľmi pekne graficky názorne ukázané, aký potrebný je vitamín D pre náš organizmus. Video je síce v ruštine, ale grafika hovorí za všetko, takže mu porozumiete aj keď tento jazyk neovládate:

Video o prejavoch deficitu vitamínu D >> (RU) [0:10:00]

 

3. Dr. Bukovský v svojich videách hovorí o vitamíne D3 a jeho spôsoboch užívania, ale v období, keď zrejmä natáčal video o dávkovaní, nepoznal ešte liposomálne vitamíny. Preto tam správne odporúča klasický vitamín v kvapkách miešať do jogurtu, alebo užívať s jedlom s obsahom tuku.

Video Dr. Bukovského o tom, že vitamín D znižuje úmrtnosť na coronavirus o polovicu! >> (SK) [0:06:40]

Video Dr. Bukovského, ako neužívať vitamín D >> (SK) [0:04:00]

Video Dr. Bukovského, ako užívať vitamín D >> (SK) [0:13:45]

 

 

Ďalšie zaujímavé informácie nie len o vitamíne D, sa dozviete aj v mojom e-booku 4+2 kroky ku zdraviu bez liekov. Ak to so svojim zdravím myslíte vážne, tak Vám ho odporúčam zakúpiť si a prečítať čím skôr. Zdravie totiž na nikoho nepočká a strať sa o neho treba pravidelne, nie len keď sa nám zhorší.

 

Krásny deň želá,

Vaša Dušana :)

  

Od roku 2008 som členom medzinárodného Coral Clubu, ktorý sa špecializuje na zdravý životný štýl. Pomocou mnou odskúšaných prírodných biologicky aktívnych výživových doplnkov a mnohých skúseností a vedomostí o prírodných
a alternatívnych metódach, naučím aj Vás, ako sa účinne
a jednoducho postaráte o zdravie seba a svojich blízkych.

Autorka e-booku Všetko, čo ste možno o vode nevedeli, alebo aká voda je vhodná na pitie
a e-booku 4+2 kroky ku zdraviu bez liekov.

 

 

[Zdroj článku: Coral Club - preklad z ruského originálu]

Späť

Nemáte žiaden produkt vo Vašom košíku.